Szybkie pożyczki pozabankowe

Dynamiczny rozwój rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych to niezaprzeczalny fakt. Zarówno wartość udzielonych pożyczek jak i liczba klientów firm pożyczkowych rosną w zawrotnym tempie. Jak odnaleźć się w gąszczu dostępnych ofert i odmiennych warunków finansowania? Czym sugerować się podczas wyboru najkorzystniejszej oferty i wiarygodnego pożyczkodawcy?

Rynek pożyczek pozabankowych w Polsce

Kilka ostatnich lat to okres błyskawicznego wzrostu rynku pożyczek pozabankowych. Początkowo dominowały na nim niemalże wyłącznie podmioty o krajowym rodowodzie, jednak szybko dołączyły do nich międzynarodowe koncerny i grupy finansowe. Według różnych szacunków wartość wszystkich pożyczek udzielonych w 2016 roku istotnie przewyższyła poziom 5 mld złotych i była ponad dwukrotnie większa aniżeli w 2010 roku. Tak duży rynek oraz ponadprzeciętna dynamika jego wzrostu nieustannie przyciąga do Polski nowych graczy i zmusza wszystkich uczestników rynku do jeszcze większego konkurowani o klientów.

Jak liczne jest grono klientów pozabankowych firm pożyczkowych? Nie jest łatwo odpowiedzieć na tak postawione pytanie, jednak analitycy szacują, iż każdego roku z oferty tego typu podmiotów korzysta ok. 1,5 mln rodaków. Wybierać mogą oni spośród niemałej liczby mniej lub bardziej znanych firm pożyczkowych, działających w oparciu o jeden z trzech podstawowych modeli biznesowych – oddziałowym, domowym lub internetowym. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, aczkolwiek znajduje swoich zwolenników i pozwala firmom na realizację przyjętych strategii.

Skąd tak duże zainteresowanie szybkimi pożyczkami?

Szybkie pożyczki bankowe cieszą się zainteresowaniem klientów z kilku istotnych względów. Po pierwsze są powszechnie dostępne, ich uzyskanie jest znacznie prostsze aniżeli uzyskanie kredytu gotówkowego w jednym z banków, zaś formalności ograniczone do minimum. Zdecydowanie największym atutem firm oferujących pożyczki pozabankowe jest znacznie bardziej liberalna polityka względem oceny zdolności kredytowej oraz kwestii związanej z uzyskiwanymi przez pożyczkobiorcę dochodami. Wszystko to, w połączeniu z nierzadko wręcz natychmiastowym udostępnieniem środków, sprawia, zainteresowanie pożyczkami pozabankowymi z roku na rok rośnie. Co więcej, nic nie wskazuje na to, by tendencja ta miała się w najbliższym czasie zmienić.

Jak wybrać wiarygodnego pożyczkodawcę?

Klientów firm oferujących szybkie pożyczki pozabankowe chroni tzw. ustawa antylichwiarska, więc przynajmniej w teorii ryzyko stania się ofiarą nieuczciwych praktyk jest istotnie ograniczone. Nie zmienia to jednak faktu, iż przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy pożyczkowej, czy to w banku czy jakiejkolwiek innej instytucji finansowej, warto swoją decyzję przemyśleć, a dostępne oferty przynajmniej wstępnie porównać. Jak wybrać wiarygodnego pożyczkodawcę?

1)      Kieruj się opiniami i rekomendacjami

Korzystanie z poleceń i rekomendacji bliskich to zdecydowanie rozsądne działanie. Doskonałym źródłem informacji na temat firm pożyczkowych jest również Internet, a w szczególności dyskusyjne fora internetowe.

2)      Korzystaj z rankingów

Sposobem na szybkie zweryfikowanie podmiotów działających na rynku pozabankowym jest niewątpliwie korzystanie z różnych rankingów publikowanych na stronach traktujących o pożyczkach pozabankowych. Warto jednak zwrócić uwagę na kryteria, które twórca danego rankingu brał od uwagę i traktował jako priorytetowe. Nie zawsze bowiem priorytetem jest najniższa cena.

3)      Zajrzyj na stronę KNF

Obecność firmy na liście ostrzeżeń publicznych, którą na bieżąco aktualizuje Komisja Nadzoru Finansowego, to sygnał, który powinien wzbudzić dodatkową czujność.

4)      Przestudiuj tabelę opłat i prowizji

Świadomość wszystkich kosztów związanych z zaciąganym zobowiązaniem to podstawa, dlatego dokładne przestudiowanie wysokości oprocentowania oraz wszystkich dodatkowych opłat i prowizji jest wręcz obowiązkowe.

5)      Przeczytaj umowę pożyczki

Dokładnego przestudiowania wymaga nie tylko tabela opłat i prowizji, ale również umowa pożyczkowa. Jeśli jakikolwiek jej punkt budzi wątpliwości, konieczne jest jego wyjaśnienie z działem obsługi klienta. Podpisywanie umowy, która pozostaje przynajmniej w części niezrozumiała, to największy z możliwych do popełnienia błędów.

https://www.euroloan.pl/

 

Biznes Sukces

Z nami osiągniesz sukces!

Zobacz również