realme wypuściło swój pierwszy tablet. Nowy, mocny gracz na rynku?

realme wyraźnie zaznacza swoją obecność w każdym sektorze urządzeń elektronicznych w Polsce. Mamy już smartfony, smart-watche, wyposażenie smart-home oraz bezprzewodowe słuchawki, przyszedł więc czas na tablety.

W tym przypadku producent po raz kolejny postanowił kierować się zasadą, zgodnie z którą konkurencyjnie niskiej cenie musi towarzyszyć dobra specyfikacja techniczna. O ile koszty są naprawdę niewielkie, to zdaniem niektórych w realme Pad ta druga kwestia mogłaby być bardziej dopracowana.

Pierwszy tablet realme Pad – wygląd

Jak można się było spodziewać, realme nie zawiodło miłośników marki w kwestii wyglądu urządzenia. Wąskie ramki wokół ekranu, wykonane symetrycznie, przywodzą na myśl urządzenie z wyższej półki. Wzrok przyciąga również wyróżniająca się na pleckach linia biegnąca przez całą długość tabletu, dodająca mu smukłości.

Realme Pad ważny tylko 440 gramów i ma grubość 6,9 mm. Jego metalowa obudowa nawiązuje do najbardziej znanych urządzeń w tym sektorze na świecie. Jest lekki, elegancki i nie ma żadnych wariacyjnych dodatków – co może zaskakiwać obserwatorów marki realme, ale nadaje mu biznesowego charakteru.

Specyfikacja realme Pad

O ile tablet wypada świetnie z zewnątrz i naprawdę może się podobać, to jego technikalia raczej już nie są skierowane do wszystkich użytkowników. Na plus bez wątpienia wypada wyświetlacz o rozdzielczości 2000 x 1200 pikseli i przekątnej 10,4 cala. To duża powierzchnia, na której mogłoby się bardo dobrze pracować, gdyby nie konfiguracje pamięciowe. realme Pad ma dwie wersje:

  • 3 GB RAM + 32 GB pamięci wewnętrznej;
  • 4 GB RAM + 64 GB pamięci wewnętrznej.

Do pracy zawodowej takie parametry mogą nie być wystarczające. Zdecydowanie wykluczają z grona potencjalnych klientów osoby używające tabletów w sposób profesjonalny czy korzystające z wymagających aplikacji.

W połączeniu z niewygórowaną ceną realme Pad może być natomiast dobrym rozwiązaniem np. dla dzieci czy osób, które po taki sprzęt sięgają sporadycznie i nie chcą na niego wydawać fortuny. Jego zaletą będzie tu np. aparat 8 Mpix o ultra szerokim kącie widzenia czy autorski interfejs realme IU for Pad.

Użytkownik ma tez do dyspozycji cztery głośniki obsługujące dźwięk Dolby Atmos oraz akumulator o pojemności 7100 Mh. Producent deklaruje, że starczy to na 12 godzin oglądania wideo.

Ile kosztuje realme Pad i czy się opłaca?

realme Pad zdecydowanie nie jest pozycją dla profesjonalistów, którzy zamierzają używać na nim ciężkiego oprogramowania. Jest za to atrakcyjnym urządzeniem codziennego użytku, dobrym do przeglądania mediów społecznościowych czy oglądania filmików i grania w proste gierki. Zgodnie z tą myślą, warianty cenowe tego urządzenia prezentują się dość atrakcyjnie (żaden nie przekracza nawet 1000 złotych):

realme Pad jest typowym „średniakiem”, którego cena – w porównaniu do konkurencji – wypada korzystnie. Wyróżnia się bardzo ładnym swoim wyglądem, niewykluczone więc, że znajdzie swoich zwolenników, gdy już dotrze do Polski.

Jeżeli szukasz produktów realme, polecamy sprawdzonego oficjalnego Polskiego dystrybutora: realmeshop.pl

Biznes Sukces

Z nami osiągniesz sukces!

Zobacz również