Jaki serwer wybrać do średniej firmy?

Czym jest serwer? Można bez żadnych niedomówień powiedzieć, że jest to urządzenie, które dostarcza wybrane usługi użytkownikom. Między innymi może służyć jako serwer plików, baz danych oraz wspólnych dokumentów czy terminali. Dla wielu firm konieczność zakupu takiego serwera często związana jest z niemałymi wydatkami. Dlatego przed podjęciem decyzji dobrze jest zapoznać się z różnymi ofertami dostępnymi na rynku. W ofercie sklepu ale.pl znajdziesz serwery RACK przystosowane do potrzeb średnich firm. Czym się wyróżniają i na co zwracać uwagę podczas ich wyboru? Dowiesz się z naszego artykułu.

Jakie zadania mogą realizować serwery dla średnich firm?

Serwer jest urządzeniem wielozadaniowym. Nie mniej jednak bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego urządzenia do zadań - wśród nich wymienić można:

 • obsługę poczty e-mail;
 • zarządzanie drukarkami;
 • pełnienie roli serwera strony WWW;
 • zapewnienie użytkownikom sieci komputerowej dostępu do zasobów informatycznych;
 • zapewnienie bezpieczeństwa, m.in. dzięki wykonywaniu automatycznych kopii zapasowych danych, które znajdujące się na dyskach komputerów PC należących do przedsiębiorstwa.

Dlatego zanim zdecydujesz się na konkretny model sprawdź, jego parametry techniczne.

Wybór serwera dla średniej firmy - jakie propozycje znajdziesz na rynku?

Najczęściej średniej wielkości przedsiębiorstwa szukają serwerów charakteryzujących się dużą mocą obliczeniową. Gwarantują one wydajną i przyjemną pracę znacznej liczbie użytkowników. Wśród propozycji serwerów RACK znajdują się serwery takich marek jak Dell, Lenovo, Synology, Qnap, Hewlett oraz Fujitsu. Pozwalają one m.in. na wygodne administrowanie oraz zapewnienie odporności w przypadku pojawienia się niektórych typowych awarii.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze serwera RACK?

Dostępne w ofercie sklepu serwery RACK przyczyniają się do zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa danych znajdujących się na serwerze. Znani i cenieni w świecie IT producenci - dostępni również w naszej ofercie - stosują bardzo zbliżone rozwiązania. Zarówno sprzętowe, jak i programowe. Nie mniej jednak, wybierając odpowiedni dla siebie serwer zwracaj uwagę na podstawowe czynniki:

 • moc obliczeniową - zgodnie z tym, co powiedzieliśmy wcześniej, powinna ona być znacznie większa niż ta w standardowym PC;
 • dysk twardy - upewnij się, że wybrany serwer jest w stanie zapewnić sprawne działanie. A także efektywne przetwarzanie danych;
 • ilość pamięci RAM;
 • częstotliwość oraz typ taktowania procesora;
 • liczbę slotów SATA - służą one do zamontowania dodatkowych dysków twardych w razie konieczności.

Serwery polecane do średnich firm

 1. Fujitsu Serwer Primergy RX2520M5 1x4208 1x16GB EP420i 2x1Gb - jest to jeden z serwerów RACK, który wyróżnia się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Bardzo dobrze sprawdza się więc w przypadku podstawowych obciążeń centrum danych, np. przy używaniu aplikacji, które wymagają stosunkowo dużej pamięci. Zaletą tego rozwiązania jest m.in. możliwość obniżenia kosztów operacyjnych;
 2. Synology Serwer NAS RS822+ V1500B 4x0HDD 2GB 4x1GbE USB3.2.1 3Y 1xPSU 1U to propozycja, która szczególnie powinna zainteresować przedstawicieli średnich firm. Jest to niedrogie, aczkolwiek wielofunkcyjne urządzenie umożliwiające m.in. synchronizację oraz tworzenie różnego rodzaju plików, a także zarządzanie nimi;
 3. Dell *R250 E-2314 16GB 1x2TB NoRaid iDBas 3Y - propozycja klasy podstawowej, która zamknięta została w obudowie 1U i przeznaczona jest do montażu w szafie serwerowej. Jego wykorzystanie jest gwarancją wyższej wydajności, jak również możliwości skalowania oraz uproszczenia środowiska IT.

 

Biznes Sukces

Z nami osiągniesz sukces!

Zobacz również