Sprzedaż gotowych spółek w Częstochowie

Gotowa spółka to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą błyskawicznie rozpocząć działalność lub ruszyć z inwestycją. Nabycie gotowej spółki umożliwia rozpoczęcie działalności niemal od zaraz. Po dokonaniu transakcji zakupu spółki dostępna będzie możliwość zawierania umów czy wystawienia faktury.

Jaką spółkę wybrać?

W prawie polskim przewidziano takie rodzaje spółek jak:

- spółki cywilne

- spółki handlowe

- spółki kapitałowe

- spółki osobowe

Najczęściej wybieranym rodzajem spółki jest spółka z o.o., gdyż pozwala optymalizować koszty prowadzonej działalności, a wspólnicy odpowiadają tylko do wielkości wniesionych wkładów, przy czym odpowiedzialność majątkiem osobistym jest wyłączona. Zakup gotowej spółki to możliwość natychmiastowego rozpoczęcia działalności w pełni zarejestrowanym podmiotem. Sprzedawane spółki są pozbawione zobowiązań czy wad prawnych.

Dlaczego zakup gotowej spółki w Częstochowie jest polecany?

Sprzedaż gotowych spółek w Częstochowie jest popularna, gdyż Częstochowa oferuje wsparcie rozwoju w różnych branżach gospodarki, a specjalne strefy ekonomiczne czy odpowiednie warunki prowadzenia działalności przyciągają start-upy. W Częstochowie dostępna jest szeroka oferta spółek handlowych, która pozwala na rozpoczęcie prowadzenia wybranej działalności gospodarczej. Gotowe spółki posiadają wszystkie konieczne numery takie jak KRS, REGON, NIP, VAT czy VAT-EU oraz wymagany kapitał zakładowy. W przypadku skorzystania z usług specjalistów w zakresie sprzedaży gotowych spółek w Częstochowie wystarczy kontakt z taką firmą oraz podanie swoich wymagań jak:

- forma spółki,

- typ i planowany czas rozpoczęcia działalności,

- wybór najkorzystniejszej oferty.

Umowa zakupu spółki współcześnie możliwa jest w dogodnym dla przedsiębiorcy miejscu i czasie. Skorzystanie z usług firmy sprzedającej spółki pozwala pominąć takie formalności urzędowe jak:

  • złożenie właściwych dokumentów w Krajowym Rejestrze Sądowym, urzędzie skarbowym czy Głównym Urzędzie Statystycznym,
  • nadawanie numerów KRS, NIP i REGON.

Umowa sprzedaży jest dokonywana w obecności notariusza w dogodnym terminie. W czasie zakupu spółki dostępne jest dostosowanie PKD do profilu prowadzonej działalności. Opcja zakupu dotyczy zarówno spółek, które nigdy nie prowadziły działalności, jak i spółek z historią.  W czasie zakupu spółki zmieniane są dane takie jak nazwa, adres, PKD, a nowe informacje są przesłane wraz z wnioskiem do KRS. Według przepisów prawa handlowego istnieje możliwość posiadania nawet kilku spółek z o.o.

Przepisy prawa dopuszczają prowadzenie działalności od momentu zakupu udziałów w spółce. Obecnie nawet osoby spoza Polski mogą nabyć gotową spółkę. Sprzedawane spółki nie mają żadnych zobowiązań, co jest poświadczane notarialnie w umowie kupna – sprzedaży. Zakup gotowej spółki jest idealnym wyborem, szczególnie gdy przedsiębiorcy zależy na czasie. W imieniu zakupionej spółki można działać od razu po wyjściu od notariusza. Aktualizacja danych w KRS trwa zwykle od 2 do 4 tygodni.

 

Biznes Sukces

Z nami osiągniesz sukces!

Zobacz również